Domů > O nás

SeneCura SeniorCentrum Šanov
SeneCura SeniorCentrum Šanov
O nás

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Šanov se nachází v obci Šanov v okrese ZnojmoJihomoravský kraj. Šanov má přes 1 400 obyvatel a je vybaven veškerou potřebnou infrastrukturou. Obec má přímé autobusové a vlakové spojení s Brnem, Znojmem a Břeclaví. Šanov je součástí znojemské vinařské oblasti a okolní mírně zvlněná krajina je poseta poli a vinicemi. V blízkosti domova se nachází lesopark o rozloze 14 ha. Kromě certifikátu kvality Vážka, udělovaném Českou alzheimerovskou společností, je naše zařízení také držitelem Ceny kvality od Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Pro naše SeniorCentrum je také typická příjemná rodinná atmosféra. Poskytujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu pro službu Domov pro seniory s kapacitou 36 lůžek a službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou 84 lůžek. Objekt je členěn do tří samostatných budov. Dvoulůžkové pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj vyzdobit dekoračními předměty.

Jsme držiteli Národní ceny Spokojený Zákazník:

   

Máme certifikaci České alzheimerovské společnosti:

 

 

Máme Značku kvality od APSS:

Respektujeme požadavky Kraje na péči o klienty v rámci tzv. regionálních karet.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Příhodná poloha, výborná spolupráce s obcí Šanov i okolními obcemi, jejich mateřskými školkami a školami, činí z našeho SeniorCentra Šanov místo pro častá setkání různých generací.

Kvalitní Šanov

Všechny služby v Domově seniorů Šanov jsou poskytovány v dostatečné kvalitě v souladu se zákonnými vymezeními, nicméně naším cílem je maximálně využít možnosti zlepšovat své činnosti s ohledem na zájem nejen samotných klientů, ale i společnosti. Cílem projektu je zvýšit kvalitu komplexní specializované sociální a zdravotní péče, v oblastech naplňování zásadních požadavků standardů kvality, prostřednictvím odborné podpory vybraného dodavatele, proškolených odborníků a implementace nových standardizovaných produktů.
Projekt s názvem:  Standardizace a plánování v domově seniorů v Šanov
registrační číslo projektu CZ 03.2.63/0.0/0.0/15_023/0001375
je realizován v období 1. 10. 2016 – 31. 7. 2018.

 

 

 

Jistota od předního poskytovatele péče

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s téměř 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu klientům nejen v Jihomoravském kraji, ale v celé České republice, kde je SeneCura největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem poskytujících zdravotní a sociální péči, včetně péče o seniory s demencí.

Provozovatelem SeniorCentra Šanov je DS MORAVAa.s.
Zřizovatelem DS MORAVA a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, Slivenec, 154 00 Praha 5. SeneCura SeniorCentrum Šanov poskytuje dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

SeniorCentrum Šanov jedním pohledem

 • Domov je v provozu od roku 2010, kapacita DS 36 a DZR 84 lůžek
 • Dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením s přístupem do zahrady/na balkon
 • Nadstandardní počet personálu v přímé péči
 • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
 • Nadstandardně velká zahrada pro trávení volného času pro klienty
 • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie
 • Tříchodové menu k obědu, 5-6 jídel denně, gurmánské týdny
 • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, wifi
 • Malebné prostředí s rodinnou atmosférou jižní Moravy
 • Držitel certifikátu Vážka a Značky kvality (4*)
 • Držitel Národní ceny Spokojený zákazník