SeneCura SeniorCentrum Šanov

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Šanov se nachází v obci Šanov v okrese ZnojmoJihomoravský kraj. Šanov má přes 1 400 obyvatel a je vybaven veškerou potřebnou infrastrukturou. Obec má přímé autobusové a vlakové spojení s Brnem, Znojmem a Břeclaví. Šanov je součástí znojemské vinařské oblasti a okolní mírně zvlněná krajina je poseta poli a vinicemi. V blízkosti domova se nachází lesopark o rozloze 14 ha. Kromě certifikátu kvality Vážka, udělovaném Českou alzheimerovskou společností, je naše zařízení také držitelem Značky kvality a Certifikace paliativního přístupu v sociálních službách od Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a bylo zařazeno do Národního programu Česká kvalita od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. SeniorCentrum Šanov opakovaně získalo Národní cenu Spokojený zákazník. Pro naše SeniorCentrum je také typická příjemná rodinná atmosféra. Poskytujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu pro službu Domov pro seniory s kapacitou 36 lůžek a službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou 84 lůžek. Objekt je členěn do tří samostatných budov. Dvoulůžkové pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj vyzdobit dekoračními předměty.

Máme certifikaci České alzheimerovské společnosti:

Máme Značku kvality od APSS a jsme součástí Národního programu Česká kvalita od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR:

Certifikace paliativního přístupu v sociálních službách

Náš domov spolupracuje s obecně prospěšnou společností Mezi námi, pod jejíž záštitou probíhají pravidelná setkávání dětí a našich klientů.

Respektujeme požadavky Kraje na péči o klienty v rámci tzv. regionálních karet.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Příhodná poloha, výborná spolupráce s obcí Šanov i okolními obcemi, jejich mateřskými školkami a školami, činí z našeho SeniorCentra Šanov místo pro častá setkání různých generací.

Kvalitní Šanov

Všechny služby v Domově seniorů Šanov jsou poskytovány v dostatečné kvalitě v souladu se zákonnými vymezeními, nicméně naším cílem je maximálně využít možnosti zlepšovat své činnosti s ohledem na zájem nejen samotných klientů, ale i společnosti. Cílem projektu je zvýšit kvalitu komplexní specializované sociální a zdravotní péče, v oblastech naplňování zásadních požadavků standardů kvality, prostřednictvím odborné podpory vybraného dodavatele, proškolených odborníků a implementace nových standardizovaných produktů.
Projekt s názvem:  Standardizace a plánování v domově seniorů v Šanov
registrační číslo projektu CZ 03.2.63/0.0/0.0/15_023/0001375
je realizován v období 1. 10. 2016 – 31. 7. 2018.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Provozovatelem SeniorCentra Šanov je DS MORAVAa.s.
Zřizovatelem DS MORAVA a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, Slivenec, 154 00 Praha 5. SeneCura SeniorCentrum Šanov poskytuje dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Jsme držiteli Národní ceny Spokojený Zákazník:

   

SeniorCentrum Šanov jedním pohledem

 • Domov je v provozu od roku 2010, kapacita DS 36 a DZR 84 lůžek
 • Dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením s přístupem do zahrady/na balkon
 • Nadstandardní počet personálu v přímé péči
 • Zooterapie a vlastní zvířata (pávi, morčata, kočky, andulky, krevetárium)
 • Programy: roční přání, večeře při svíčkách, výměnné pobyty
 • Nadstandardně velká zahrada s jezírkem a kapličkou
 • Ergo- a fyzioterapie, muzikoterapie
 • Tříchodové obědové měnu, 5-6 jídel denně, výběr ze dvou hlavních jídel, gurmánské týdny
 • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, wifi
 • Malebné prostředí s rodinnou atmosférou jižní Moravy
 • Držitel certifikátu Vážka a Značky kvality (5*)
 • Součástí Národního programu Česká kvalita Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
 • Držitel Národní ceny Spokojený zákazník
 • Certifikace paliativního přístupu v sociálních službách