SeneCura SeniorCentrum Šanov

Novinky

Svatý Martin v SeniorCentru Šanov

18. 11. 2022 | Šanov

Na Svatého Martina, tedy 11.11.2022 a u nás v Šanově také v 11 hodin, jsme měli s klienty překrásnou možnost zažít ochutnávku Svatomartinského vína, k němu něco malého k zakousnutí.

Podzimní den pro zdraví v SeniorCentru Šanov

11. 11. 2022 | Šanov

V pondělí ráno po snídaní a společném přivítání na aktivitu čekaly naše klienty zvláštní otázky. Co vše my sami můžeme udělat pro zdraví? Cvičit? Dobře, ale co a jak? A pít dostatek? A co alkohol ? Ano? Ne?

Burčákový den v SeniorCentru Šanov

18. 10. 2022 | Šanov

To by bylo, aby na jihu Moravy v Šanově nebyl každoročně na podzim den D. Na tento den se těšili více muži, naši klienti, než ženy. Ano, šlo o den ochutnávky burčáku.

ZOO v SeniorCentru Šanov

14. 10. 2022 | Šanov

V pondělí se nám to vše podařilo díky návštěvě malé ZOO u nás v domově. Pozvali jsme na prohlídku a povídání o zvířátkách také děti ze šanovské mateřské školky.

Architekti v SeniorCentru Šanov

6. 10. 2022 | Šanov

Cvičit lze mnoha způsoby. Pondělní cvičení začalo takto: "Představte si, že jste architekti, vytvořte návrh na obchodní centrum z dostupných prostředků.“

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Podzimní arteterapie v SeniorCentru Šanov

20. 9. 2022 | Šanov

Každé město, sídlo, vesnice ,  šlechtický rod má svůj erb. Zdá se, že ho máme také my, obyvatelé domova pro seniory SeneCura v Šanově. Ten náš ve výtvarné formě vznikl na arte terapeutickém dopoledni. Aktivizační pracovníci Petr a Anička začali den a tvoření následovně.

Letní kino v SeniorCentru Šanov

9. 9. 2022 | Šanov

Každý rok v létě se schází nadšenci letního kina, naši klienti, v prostorách SeniorCentra v Šanově pod pergolou a hlasují o výběru promítaného filmu. Letos padla volba na úžasný český film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“.

Nové číslo našeho SeneCura Magazínu

25. 8. 2022 | Centrála

Milí čtenáři, srdečně vás zdravíme s dalším vydáním našeho magazínu, tentokrát v nové vizáži. Doufáme, že se vám bude líbit. Rádi bychom vás informovali o vývoji skupiny SeneCura, která se k naší radosti opět rozrostla.