SeneCura SeniorCentrum Šanov

Květinová Zahradní slavnost SeniorCentra Šanov

Rok utekl jako voda a to znamenalo, že nás čekala naše největší a nejoblíbenější událost, a sice Zahradní slavnost. Den, kdy se slavnost koná, představuje pro všechny přítomné chvíle plné radosti, smíchu a krásných chvil strávených se svými nejbližšími. Letos tento den připadl na čtvrtek 13. června a zúčastnilo se jej téměř 400 lidí.

Zahradní slavnost se nesla v duchu Květinového dne, což bylo znát nejen na oblečení našich zaměstnanců, ale i na celkové výzdobě. Zahradu našeho SeniorCentra tak zdobily rostliny typické pro jižní Moravu, což jsou slunečnice, luční kvítí a kukuřice. Na tom, abychom do naší zahrady přinesli kus louky a pole, se již od rána podíleli všichni zaměstnanci. Přípravy doprovázela legrace a dobrá nálada. Pro hosty jsme si připravili mimo jiné také fotokoutek ozdobený balónky.

Úvodního slova se, jak je již tradicí, ujal ředitel domova Ing. Michal Veleba. Přivítal všechny zúčastněné, mezi kterými byl například starosta obce Šanov pan Petr Škarek, vedoucí sociálního odboru ze Znojma pan Stanislav Maar, vedoucí odboru sociálních věcí z Moravského Krumlova paní Marie Bartošková a další zástupci spolupracujících organizací.

Mysleli jsme i na ty nejmenší, a tak byl pro děti připravený skákací hrad, venkovní vířivka, ale také malování na obličej či na kameny, což zajišťovaly studentky ze SOU a SOŠ Přímětická Znojmo. O dobrovolníky jsme neměli nouzi, celkem jich na slavnosti vypomáhalo sedmnáct, za což jim patří velké dík! Součástí programu bylo dále pěvecké vystoupení Dětského sboru Rozmarýnek z Hevlína. Hudební doprovod zajistila skupina Danteso a harmonikář pan Alois Vencl, kteří roztančili nejednoho z hostů.

Troufáme si však říci, že zlatým hřebem celé akce byla taneční vystoupení v podání zaměstnanců a klientů. Zaměstnanci si připravili spartakiádní vystoupení, na které týdny pilně trénovali pod vedením staniční sestry Marka. Taneční číslo našich klientů za tónů písně Waldemara Matušky „Tak se přiznej, že Ti scházím“ dojalo mnohé. Svou zásluhu na tom mají fyzioterapeutky Milada a Eva.

A že k dobré zábavě patří i skvělé jídlo je samozřejmostí. Kuchařský tým pod vedením šéfkuchařky Jany připravil speciality rakouské kuchyně a na své si přišli i milovníci sladkého.

Tento krásný slunečný den se dle vzkazů od rodin našich klientů velmi vydařil a doufáme, že okamžiky s jejich nejbližšími zůstanou ještě dlouho v jejich paměti.

Předchozí článekDalší článek